Sunny (kapitola 2)

18. dubna 2014 v 18:00 | Evik |  Psaní

Sunny nevěděla, co si má počít. Chladný podzimní vítr se jí opřel do tváří a ona zachumlala bradu hlouběji do pletené šály od babičky. Od Fenmore věděla, jak to dopadá, když si máma přivede domů nového přítele. Občas si říkala, že Fenmore trochu přehání, protože jako jedináček byla zvyklá mít všechno jen pro sebe, ale když o tom uvažovala v souvislosti se svojí mámou … najednou to všechno dávalo smysl.

"Čauky!" zpoza skupiny keřů se vyřítila drobná dívka. Sunny, i když zrovna měla jen obyčejné tenisky, byla skoro o hlavu vyšší než ona. Fenmore se vesele usmála a pohodila hlavou, takže se její dlouhé rudohnědé vlasy zavlnily. Její oblečení k sobě vůbec neladilo. Dokázala skombinovat lila pončo sepnuté perleťovou sponou, vyšisované džíny a baleríny z koženky v barvě terakoty, možná i trochu tmavší. Pravou kůži by si na sebe v životě nevzala, protože se vždycky angažovala okolo ochrany zvířat, což byl jeden z důvodů, proč Sunny přestala nosit kožené věci.

"Ahoj," pronesla až pohřebním tónem Sunny. Fenmore se zamračila a změřila si ji pohledem:

"Něco se děje nebo tak? Zníš fakt divně, víš." Svůj tázavý pohled zabodla do Sunnina obličeje.

"Jo, děje," přikývla Sunny, "máma mi asi před deseti minutama oznámila, že na večeři dneska přijde nějakej Swain. Tedy přesněji - mámin přítel Swain," Fenmore sklopila pohled a zamyšleně zkroutila ústa. Její dobrmanka Bell se konečně vymotala z keřů, kde ji zdržel nějaký zajímavý pach a vtěsnila se přesně mezi holky. Její oči, jako by se ptaly: "Co se s váma děje, holky?"

"Hele, ale to se neboří svět, třeba bude úplně v poho, jakože normálka, chápeš? Nemusí to být takovej parchant, jako ten, co si teď říká můj táta," Fenmore pohladila Bell na hlavě a přitom se snažila vyčíst Sunniny reakce. Když chvíli nic neříkala, navrhla, aby se šly projít.

"Víš, já se jenom bojím, aby to nedopadlo stejně jako u tebe. Jestli by byl aspoň trochu v pohodě, tak bych ho zvládla, ale co Oli? Vždyť ještě loni věřil na Ježíška. A je to teprve rok od toho … však ty víš…" Sunny sklopila pohled a otřásla hlavou, jako by chtěla setřást vzpomínky na hrůznou událost.

"Hele, tak prostě povečeříš s tím chlapem a když se ti nebude zdát oukej, tak to mámě řekneš, já si myslím, že tvoje mamka je rozumná , no rozhodně rozumnější, než ta moje, řekla bych." Holky míjely skupinku mladších holek s cigaretami, jak debatují o předešlé prohýřené noci. Fenmore si jenom povzdechla něco ve smyslu: "Stádo slepic!" a dál se věnovala jenom Sunny.

"Heleď, sluníčko, nenech se tím vykolejit, jasný? Né, že z tebe zase bude kostlivec!" přikázala až mateřsky. Sunny se pousmála: "Neboj se, už do toho znova spadnout nehodlám."

"To bych ti radila!" dodala ještě Fenmore a pak obratem změnila téma. "včera jsem viděla Astořiny rodiče. Božínku, ti jsou asi natvrdlí! Stála jsem za nima ve frontě v obchoďáku. Víš, že nemaj zrovna peněz na rozhazování. Né, že by byli chudí, to ne, žijou si docela fajn, ale i tak…"

"Jasně, že vím, občas chodí k mámě nakupovat," přikývla Sunny. Bell ji zrovna málem zamotala do vodítka.

"Sorry," omluvila za ni okamžitě Fenmore a jakmile se vymotala z vodítka, zase pokračovala, "jde o to, že slečinka Astoria si nechává kupovat ten nejdražší šampón na vlasy, kondicionér pouze pro citlivou pokožku a pleťovou vodu výhradně s olivami. Prostě slečinka na úrovni. Rodiče za ni vyplázli dva tísíce ani nemrkli a ještě se rozplývali, že to je pro jejich nejmladší holčičku a jak krásně zpívá v kostele." Fenmore během výkladu chvílemi rudla vzteky.

"Na to, že chodí každou neděli do kostela, tak teda zrovna střídmě nežije," souhlasila Sunny. Věděla, že Fenmore Astorii nemůže vystát, ale nebavit se s ní jí přišlo hloupé až malicherné. A s kým jiným se taky měla bavit, samozřejmě kromě Fenmore, když ve třídě je většina kluků a ti se všichni baví výhradně s Coy a ta Sunny z nějakého důvodu bytostně nesnáší?

"Hele, už budu muset letět, však víš, čekají na mě s večeří … vlastně na tebe teď taky, že? To jsem to zase vymňoukla! Já radši mizím, už melu blbosti, čau!" rozloučila se Fenmore. Sunny si uvědomila, jak málo toho namluvila. Fenmore dokáže být k nezastavení, když se rozjede.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.