Sunny (kapitola 5)

2. května 2014 v 8:00 | Evik |  Psaní

"Já jsem ten test totálně projel!" povzdechl si na konci hodiny jeden ze spolužáků.

"Máš se učit," opáčila mu dívka s dlouhými blond vlasy spletenými do úhledného drdolu a se studánkově modrýma očima. Vysoká a štíhlá kráska, která o sebe až přespříliš dbá.

"Řekla černoprdelnická šprtka!" opáčila dívka s černofialovými krátce střiženými vlasy a výrazným mejkapem. Vypadaly jako dva úplné protiklady.

"Coy, já nemůžu za to, že tvoje cíle nestojí na poli vzdělání," nedala se blondýna a pečlivě urovnala všechny věci na svém stole. Sunny s Fenmore tiše pozorovaly dění v zadní části třídy.

"A kde jsou tvoje cíle? Bude z tebe jeptiška? Ale Astorie, víš, že jeptišky nemůžou mít dotykáče ani tablety? Nemluvě o tom tučňákovským stejnokroji, kterej nosí!" popichovala ji Coy.

"Alespoň bych se nemusela dívat na ty tvoje minisukně a výstřihy až po pás. Za tohle skončíš v pekle!" rozkřikla se Astoria, ale její tvář zůstávala ledově klidná. Coy se rozesmála: "Doufám, že tam budu hodně daleko o tebe!" Astoria se zamračila a nasupeně odešla.

"Tohle je hrůza! Jak se může chovat tak hrozně! Taková hříšnice!" postěžovala si u Sunny s Fenmore. Fenmore se celá napjala. Astorii nesnášela, ale bohužel jí Astorie pomáhala s matematikou, což byl jediný důvod, proč jí ještě neuštědřila pár facek.

"Tak si jí zkus prostě nevšímat," navrhla trochu přiškrceným hlasem Fenmore.

"Copak to jde, když sedí vedle mě? Kdyby si ji tak vzalo peklo!" poznamenala štiplavě.

"Fenmore, budeš se tedy účastnit toho sobotního protestu před cirkusem?" Sunny změnila téma. Astoria netečně poslouchala.

"Jasně, že jo! Nemůžu dovolit, aby ty zvířata dál týrali!" ujistila ji Fenmore. Sunny mluvila o plánovaném protestu ochránců zvířat proti zacházení se zvířaty v cirkusech. Cirkus měl přijet v pátek, kvůli té podzimní slavnosti, na kterou dorazí i Isley.

"A ty se nepřidáš? Bude to za dobrou věc?" Fenmore se obrátila na Astorii. Jak šlo o zvířata, Fenmore zapomněla na všechno ostatní. V tomhle případě na zášť vůči své spolužačce.

"Protest? Proč bych se měla účastnit nějakého protestu? Mě to vůbec nezajímá," odsekla Astoria.

"Ale je to dobrý skutek," namítla Fenmore s nadějí, že přes náboženství může Astorii přesvědčit. Jenže se spletla: "Dobrý skutek je i přispět deset korun na charitu. A u toho se rozhodně nadřu míň než při nějakém protestu," konstatovala povýšeně a odešla ze třídy na chodbu.

"Myslím, že jednoho krásného dne se neudržím a vyškrábu jí ty její svatý oči," ulevila si Fenmore, "protože chodí do kostela a každej tejden přispěje deset korun z toho, co jí rodiče dají na charitu, tak určitě přijde do nebe!" Sunny sdílela její názor, ale raději se k tomuto tématu nevyjadřovala.

"Řekneš mi konečně víc o tom tvým prověřování?" Sunny rozhodně nezapomněla na Fenmořinu poznámku. Fenmore zase přeběhl přes obličej spiklenecký výraz.

"Zatím nemám žádnej konkrétní plán. Ale pokud ho budeš pozorně sledovat a případně o něm zjistíš nějaký informace … možná bychom mohly rozjet nějaký pátrání," vysvětlila Fenmore. Sunny neznala zvědavější osobu! Fenmore chtěla všechno zjistit, všemu přijít na kloub a poprat se s každou záhadou, na kterou narazí.

"Takže tím chceš říct, že se s ním mám zase vidět a snažit se z něj vydolovat jakékoliv informace?" shrnula Sunny. Fenmore přikývla: "Tak nějak. Mohlo by nám pomoct, kdybychom zjistily víc o jeho rodině, o tom, kde pracuje a tak podobně …" Sunny se to sice moc nezamlouvalo, ale kvůli školnímu zvonku už neměla čas protestovat. Navíc, po krátkém uvážení dospěla k názoru, že to bude nejrozumnější řešení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.