Sunny (kapitola 8)

23. května 2014 v 9:00 | Evik |  Psaní

"Mámíí! Jsme doma!" zavolala Sunny. Pearly vyšla z jídelny: "No to je dost, kde jste se tak flákali?" Sunny hned ukázala na Olivera: "Jen se zeptej jeho." Oliver se na ni zamračil, ale Sunny si ho nevšímala a sundávala si bundu.

"Byli jsme s babičkou na hřbitově. Já jsem chtěl navštívit tátu a nechtěl jsem, aby jste se tím trápily," vysvětlil malý kavalír. Pearly si povzdechla, ale Sunny se obrátila zpátky na Olivera: "No jenom pokračuj!"

Oliver zkroutil ústa a vypoulil svoje velké oči, ale neřekl nic a tak Sunny promluvila za něho:

"Babička neví nic o Swainovi?" Pearly zakroutila hlavou: "Ne, hodlala jsem jí ho představit na té zítřejší slavnosti. Proč?"

"Oliver se zmínil, že ho Swain chce vzít do strašidelného hradu a babička se zeptala, kdo je Swain," vysvětlila Sunny. Pearly vytřeštila oči: "A co jste jí řekli? A co ona řekla?"

"Hlavně klid! Řekla jsem, že je to jenom jeden tvůj známý, nic víc!" ujistila ji Sunny. Oliver souhlasil.

"A … a babička se s tím spokojila?" vydechla překvapeně Pearly. Sunny přikývla: "Tak nějak jsme jí nedali na výběr. Ale myslím, že jí ho zítra vážně budeš muset představit!" Pearly si konečně oddechla. Raven jí už předtím dělala problémy kvůli opatrovnictví dětí, protože si myslela, že Pearly se o ně nedokáže dobře postarat. Nový přítel by to mohl zhoršit. Navíc by na Swaina mohla žárlit, když si ho Oliver zamiloval. Pearly už si představovala, co všechno by se mohlo stát, ale dětem nic neřekla, nechtěla je svými obavami znepokojovat.

Večer přišla za Sunny do pokoje. Zrovna si psala s Fenmore, která už se chystala na zítřejší protest. Sunny se odmítla připojit, protože si nechtěla nadělat nějaké problémy a hlavně nechtěla nadělat problémy její mámě.

"Jaké plány máš na zítra?" zeptala se Pearly a posadila se na Sunninu postel. Sunny se na ni otočila: "V devět se mám sejít s Isley a vyzkoušíme všechny atrakce."

"Pokud bys chtěla, napiš Isley, že přijdeš chvíli po deváté a můžeš jet s námi, Swain nás tam vezme autem," navrhla Pearly. Sunny se zrovna nelíbila představa, že se hned ráno uvidí se Swainem a vlastně tak trochu doufala, že se s ním uvidí co nejmíň. Ale vzpomněla si na svoji domluvu s Fenmore, že má o Swainovi zjistit co nejvíc a tak nakonec souhlasila. Pearly to očividně velmi potěšilo.

Už se začalo připozdívat a Sunny se cítila docela unaveně a tak se s Pearly rozloučila a šla spát. Jenže z nějakého důvodu nemohla usnout, pořád musela myslet na ten hřbitov. Najednou se jí vracely vzpomínky na tátu a ty ji pak pronásledovaly celou noc ve snech.

"Crrr!" z poslední noční můry ji vzbudil budík. Slunce vystrkovalo chladné ranní paprsky. Sunny se vyhrabala z peřin, oblékla se, na chvíli se zastavila v koupelně a vydala se na snídani. Pearly podávala smažená vajíčka a zrovna hubovala Olivera kvůli kečupu: "Kolikrát ti mám ještě opakovat, abys to s tím kečupem nepřeháněl!"

"Že se ještě snažíš, mami, Oliver a kečup, to se nikdy nezmění!" vložila se mezi ně Sunny a nabrala si trochu smažených vajec. S Pearly si vyměnily pozdravy. Sunny si všimla, že se dnes Pearly nalíčila pečlivěji než obvykle a že místo oblíbených džínsů si vzala hrubou kostkovanou sukni a punčochy. Určitě se snažila co nejlépe zapůsobit na Swaina.

"Dneska ti to sluší," poznamenala Sunny. Pearly se začervenala a poděkovala. Sunny jí zvedla sebevědomí a postarala se jí o hezký začátek dne. Sunny si to ani moc neuvědomovala, protože pořád přemýšlela nad věcmi, které musí s Isley probrat.

Všichni už dojedli svoji snídani. Oliver se Sunny zůstali sedět u stolu a hráli slovní fotbal. Sunny většinou vyhrávala, ale její malý bráška ji pomalu začínal dohánět. Pearly mezitím prováděla poslední úpravy svého mejkapu.

Najednou zazvonil zvonek. Pearly málem upustila řasenku, jak leknutím nadskočila.

"Jdu otevřít!" zvolal Oliver a hned se přihnal ke dveřím. Sunny se pomalu zvedla a oblékala si mikinu. Pearly se snažila naskládat všechny svoje věci do kabelky.

Ve dveřích se objevil Swain. Oliver mu hned oznámil, že "ženské" se ještě připravují. On se vždycky snažil mluvit co nejdospěleji. Občas citoval některé filmové hrdiny a zněl vždycky naprosto vážně.

"Ahoj, Sunny," řekl Swain, jakmile se dívka objevila v chodbě.

"Brej den," opáčila s klidem a začala si nazouvat svoje oblíbené tenisky na podpatku. Vždycky, když si je vzala, musela se na Fenmore dívat hodně shora, což Fenmore bytostně nenáviděla. Ale dnešek měla strávit s Isley, která je zhruba stejně vysoká, takže podpatky řešit nemusela.

Pearly konečně sesbírala všechny svoje věci a pozdravila se se Swainem. Ten ji políbil na tvář. Oliver protočil oči, což Sunny dost pobavilo.

"Nedělej ksichty a obouvej se!" okřikla ho Pearly. Oliver zrovna bojoval s tkaničkami.

"Stejně nechápu, kdo vymyslel tyhle blbý tkaničky a tohle zavazování a proč nemůžu mít boty na suchej zip!" vztekal se Oliver, ale nikdo s ním nesoucítil a tak už nepokračoval a konečně dokončil mašličku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.