Sunny (kapitola 9)

1. června 2014 v 10:00 | Evik |  Psaní

"Asi bych vám měl někoho představit," konstatoval Swain, když vyšli ven. O jeho stříbrný teréňák se opírala holka, které nemohlo být víc než patnáct. Na obličeji měla vrstvu mejkapu, kolem očí tlustou linku a v ruce držela růžový dotykáč. Sunny ji hned poznala. Tahle holka taky chodila na gympl, i když si nebyla jistá, do které třídy. Znala ji hlavně proto, že ji často potkávala s její partou. Téměř vždycky drželi v ruce cigaretu nebo si předávali láhev alkoholu. Dokonce se proslýchalo, že mají co dočinění s prodejem drog.

"Tohle je moje dcera Duffy," představil ji Swain. Sunny se nedůvěřivě zamračila. Swain měl tmavě hnědou kůži a černé vlasy, ale tahle dívka byla alabastrově bílá brunetka.

"Nejsem Duffy, ale Daffodil!" opravila ho naštvaně dívka.

"Mohla bys aspoň pozdravit?" požádal ji Swain. Sunny překvapilo, že k němu dívka nemá žádný respekt, Swain totiž vypadal jako ostrý chlapík.

"Zdravím," vysoukala ze sebe.

"Tohle jsou Pearly, Oliver a Sunny. Už jsem ti o nich říkal," Swain ukázal na jednotlivé osoby, které vyjmenovával, avšak Daffodil ho hodlala zatvrzele ignorovat a tak Swain nechal všechny nastoupit do auta. Pearly si sedla za ním dopředu, Daffodil se usadila za něj, Sunny za Pearly a Oliver mezi holky.

River Postský park vyplňoval celý střed města. Festival se konal v severní části parku, jen kousek od River Postského náměstí. Pěšky to od Sunny trvalo asi čtvrt hodiny, autem ani ne pět minut.

Swain zastavil na parkovišti přímo u parku. Jakmile vystoupili, Sunny uviděla Isley, která stála pod řetízkáčem a vybírala peníze. I když na sobě měla jen tenké sáčko, nebyla jí zima. Sunny se nechtěla nijak zdržovat poblíž Swaina a už vůbec ne poblíž Daffodil.

"Isley," konstatovala směrem k Pearly a ukázala na řetízkáč, "jdu za ní, jo?"

"Ale ještě se ukaž!" požádala ji Pearly. Sunny přikývla: "Jasně, že jo. Zatím." A už si to namířila k řetízkáči. Jakmile ji Isley uviděla, předala peníze pohublému mladíkovi, který se zatím jenom znuděně opíral o sloup.

"Tak mi právě začalo volno! Nechceš začít jízdou na řetízkáči?" Isley se houpala na jedné ze sedaček a přitom mluvila se Sunny, která stála dole. Sunny pokrčila rameny a vyběhla nahoru za Isley.

"Čauuu!" zvolala Isley. Sunny si sedla na sedačku za ní a Isley se na ni natočila. Vzájemně se chytily, aby zůstaly otočené proti sobě.

"Tak povídej! Co to bylo za čahouna, kterej vás přivezl?" vyzvídala okamžitě Isley. Sunny jí hned vysvětlila, o koho jde: "Novej přítel mojí mámy."

"Wow! Tak to je hustý. Vypadá docela sexy, nemyslíš?" Isley si ho prohlížela.

"Isley! Nekoukej tak nápadně! A nevím, jestli je sexy, protože je to přítel mojí mámy! Ani nechci přemýšlet nad tím jestli je sexy! Bože, proč jsi o tom vůbec začala!" Sunny zatřásla hlavou, jak se snažila o tom nepřemýšlet.

"Tak promiň, však víš, že se s ničím nepářu!" omluvila se Isley, "co mi o něm řekneš ? Nějaký zajímavosti?" pokračovala v otázkách. Mladík, který obsluhoval kolotoč na ni pohlédl a ona přikývla. Hned na to se kolotoč rozjel. Sunny se na chvilku cítila až příliš lehká, ale špatně se jí neudělalo.

"Jmenuje se Swain. Minulou neděli ho k nám pozvala na večeři, to jsem ho viděla poprvé. Ten večer moc nevyšel, takže o něm moc nevím," vysvětlila Sunny. Isley se zase podívala směrem, kterým se vydali Swain, Pearly, Oliver a Daffodil.

"A ta zmalovaná šlapka?" Sunny se otočila a došlo jí, že myslí Daffodil.

"To je Swainova dcera Daffodil. Taky chodí na gympl, ale já se s ní nějak moc neznám. Párkrát jsem ji viděla," odpověděla Sunny.

"Dcera? Fakt? Je adoptovaná?" uvažovala Isley. Sunny pokrčila rameny: "Já nevím. Jak už jsem řekla, skoro nic o něm nevím."

"A proč vlastně nevyšla ta večeře?" Isley se vrátila k tomu, co Sunny řekla před pár vteřinami.

Sunny si povzdechla: "Měl naprosto nevinnou poznámku o tom, že jsem toho snědla nějak málo a já jsem to neunesla. Já vím, že to nemohl tušit, protože máma mu o tom nic neřekla, ale i tak …" Isley přikývla: "Tys byla vždycky taková citlivka."

Kolotoč se pomalu začal zastavovat. Isley se zamračila: "Nějak rychle. Tom to zase šidí! Táta ho jednou zabije!" Sunny se podívala na Toma. Nevypadal zrovna marně a to jak se koukal na Isley …

"Mám takovej dojem, že tě balí," poznamenala. Isley svěsila hlavu: "No právě! Je otravnej jako osina v zadku, nejradši bych ho vyrazila" A co teprve táta! Jenže je těžký sehnat náhradu, takže s náma musí ještě dokončit štreku."

"Vypadá docela sympaticky," namítla Sunny.

"Je jako klíště! Snažím se od něj držet co nejdál, ale je to fakt těžký!" stěžovala si Isley. Sunny se usmála. "Ten ti ale pěkně pije krev," zašeptala, protože kolotoč už skoro zastavil a Tom je mohl slyšet.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.